Categories: PROJEKTY (Jabłońska & Szewczyk), The Circle & The Square

The Circle & The Square i The Circle & The Square II to dwa pokazy naszych prac jakie miały miejsce najpierw Instytucie Polskim w Duesseldorfie we współpracy z białostocką galerią Arsenał a później (w okrojonej wersji) w gliwickiej galerii Na2p. Wyjątkowo, w ramach wystawy w Instytucie Polskim prezentowany był cykl Szkolenie, zestaw grafik i towarzysząca mu animacja, własność Podlaskiej Zachęty. Wybór pozostałych prac na obu wystawach był zbliżony, pokazywaliśmy wspólne prace z cyklu Lookaround, naszą sztandarową wirtualną galerię Space is the Place i sporo komiksowych prac. Stanowiło to dla mnie  okazję do przeglądu pewnego etapu twórczości, opartego w dużym stopniu na prostej graficznie wypowiedzi. Jasne pokoje Instytutu  wydobywały z komiksów sporo pozytywnej energii. Znacznie mniejszą przestrzeń galerii Na2p rekompensowała nam za to możliwość zaprojektowania i wydania specjalnego katalogu. 

Kuratorzy: Monika  Szewczyk (The Circle & The Square); Magdalena Duda-Patraszewska i Jerzy Patraszewski (The Circle & The Square II)

W Instytucie:

Poniżej kilka ujęć katalogu (projekt: Jabłońska & Szewczyk)…

Tags:
Categories: PROJEKTY (Jabłońska & Szewczyk), The Circle & The Square

Grafiki, które w pierwszą podróż wybrały się do Seulu. O miłości i niezgodzie na szaleńcze tempo życia, które kipi jak wrzący ryż…


Tags: