Kategorie: Dizajn, Nowe legendy miasta Karlshamn, PROJEKTY (Jabłońska & Szewczyk)

Kilka ujęć z otwarcia wystawy. Powyżej: dokumentacja z budowy rzeźby The Newcomers (Piotra i wykończeniowo również mojej… ) oraz kilka fotoscenek z miasteczka Karlshamn naprowadzających na najważniejsze tropy nowych legend. Całość dokumentacji zgrabnie ułożona w narracyjne ciągi przez kuratora — Kubę Woynarowskiego. 
Ja z kolei poza opowieścią wizualną w postaci grafik zdecydowałam się na opowieść słowną, z czego kilka słów zamarło mi w gardle…
Historii było wiele. O Kristinie, Karlu-Oskarze i przybyszach z Polski. O fabryce tłuszczu i wciaż chorej główce. O mlecznym potworze — samiczce, słonych paluszkach i nocnych wyścigach w spokojnym miasteczku. O wytrwałej pracy, z której byliśmy dumni, przyznajmy to. A nawet o tym czemu na wystawie  nie ma Abby. A jako symbol Szwecji mogłabby.

Grafiki tym razem nie w oknach, lecz na ścianach. Mimo moich obaw, również przy takim rozwiązaniu montażowym, technika druku sprawdziła się dobrze, kolory nabrały głębi i całość wyglądała elegancko.

Last but not least… prototyp rzeźby i nowa, poszerzona edycja katalogu, tym razem w wersji polskiej. Autorem katalogu od najdrobniejszych szczegółów identyfikacji, przez layout, skład i ostatnie szlify jest Piotrek Szewczyk. Katalog do przejrzenia wkrótce w osobnym pliku .pdf  

Zostaw komentarz